BiznisWeb
✩ Ako na feedback ✩ 

Dobrý deň prajeme z BiznisWebu,
nakoľko nám čo nevidieť začne najdôležitejšie predajné obdobie, pripravili sme pre Vás sumár, ako reagovať na spätnú väzbu od zákazníkov.
 

Na pozitívne hodnotenia, ďakovné e-maily či posty na sociálnych sieťach sa odpovedá ľahko, s úsmevom na perách a skvelým pocitom za dobre vykonanú prácu.


Okrem poďakovania však môžete urobiť aj oveľa viac. Zákazníkom môžete doporučiť svoje ďalšie produkty, s ktorými by mohli byť rovnako spokojní. S odstupom času (ideálne prostredníctvom remarketingu) sa im pripomenúť s Vašou ponukou alebo prebiehajúcou akciou.

Ak neviete, ako na remarketing na Google či Facebooku, odporúčame školenie od Visibility pre našich klientov za jedinečnú cenu 45 € bez DPH.


Ďalšou možnosťou je osloviť zákazníka a požiadať ho napr. o krátku recenziu či hodnotenie produktu. Hodnotenia produktov zvyšujú dôveryhodnosť Vášho e-shopu a následne vplývajú aj na samotné rozhodnutie o kúpe. 

Ako reagovať na feedback

Neutrálne hodnotenia

Nenechajte si ujsť príležitosť a pokúste sa zákazníka získať na svoju stranu.

Pýtajte sa
B

 

Buďte zvedaví a spýtajte sa na ich konkrétne skúsenosti. Čo by ich názor prípadne zlepšilo? Skúste položiť 1-2 stimulačné otázky, ktorými získate konkrétnejšiu odpoveď.

Riešenie

 

Ponúknite dodatočné možnosti riešenia. Motivujte zákazníka, aby vyskúšal Vaše rady a možnosti a vyzvite ho, aby Vám dal vedieť, ako uspel.

ako reagovať na hodnotenie od zákazníkov

Negatívne hodnotenie

Záporné hodnotenie je pre niektorých podnikateľov ako nočná mora. No, na druhej strane, niekedy práve ono poukáže na naše slabé stránky. 

 

Emócie bokom

 

Nenechajte sa ovládnuť hnevom. Ak nám v inboxe pristane e-mail plný hejtu, poloprávd a nesie sa na vlne vydierania, adrenalín stúpa. Najprv sa však upokojte. Preverte situáciu, poraďte sa s tímom, právnikom a premyslite si odpoveď. Dôležité je, aby ste svoju odpoveď neodkladali príliš dlho.

Pochopenie

 

Aj Vám sa určite stane, že niekedy nemáte svoj deň a ste ako časovaná bomba. Majte preto pochopenie aj pre svojich zákazníkov.

Úcta

 

Prejavte zákazníkovi úctu a poďakujte za jeho názor/skúsenosť. Dajte mu najavo, že si ceníte každý 1 komentár a hodnotenie.

Argument

 

Ak je recenzia klamlivá, dohľadajte dôkazy a vyvráťte ju. Ukážte všetkým, ako to naozaj bolo. Práve kvôli takýmto situáciám odporúčame našim klientom nemazať negatívne referencie. 100 % pozitívnych referencií v dnešnej dobe nikoho nepresvedčí.

Riešenie

 

Navrhnite a ponúknite riešenie Ak nie je možné zákazníkov problém vyriešiť. vysvetlite prečo a navrhnite ďalšie možnosti.

Kontakt

 

Niekedy prospeje, ak sa so zákazníkom pokúsite spojiť mimo online svet (ideálne s odstupom času, kedy prvotné emócie opadli). Obrňte sa trpezlivosťou a skúste napríklad telefonát alebo stretnutie.

Dôležité je uvedomiť si 1 vec, nech sa snažíte akokoľvek a svoju prácu robíte na maximum, nedokážete vyhovieť každému. Nenechajte sa tým rozladiť :).


Aj nám v BiznisWebe ide len o to, aby ste boli spokojní a FLOXom sa Vám dobre a jednoducho pracovalo. No nedokážeme vyriešiť všetky Vaše požiadavky k obojstrannej spokojnosti. Kým niekoho naša odpoveď poteší, iného sklame.

Potom to u nás vo FreshDesku vyzerá napr. takto:

 

Držíme Vám palce pri získavaní nových referencií a prajeme Vám čo najmenej tých negatívnych :).

 

 

K tejto téme by Vás mohlo zaujímať aj:

Ako získať nových zákazníkov vďaka referenciám

6 krokov, ako zostať cool a zvládnuť rozhnevaných zákazníkov

Staňte sa fanúšikom BiznisWebu

fb g tw yt pi in

© Irisoft s.r.o.

Biznisweb.sk – to je tvorba web stránok, či moderný internetový obchod za 5 minút. Skúška zadarmo. Telefonická a emailová podpora, konzultácie k zvyšovaniu návštevnosti web stránok a online reklama.